Drobečková navigace

Úvod > Další inspirace > Pálení čarodějnic - na skok do Krkonoš (CZ)

Pálení čarodějnic - na skok do Krkonoš (CZ)



Vítejte v SILVERSTONE Living!

Kousek od Semil, v krásné přírodě a daleko od lidí, jsme objevili farmu, jež není jen tak ledajakou farmou. Kromě samotného hospodářství, jemuž se tu s láskou věnují a které zahrnuje i práci s koňmi, tu poskytují luxusní ubytování v nádherných dřevěných roubenkách; taky projížďky na koních, wellness a samozřejmě nezapomenutelný gurmánský zážitek. A tak jsme se rozhodli se tam na pár dní vypravit.

20250430_190526.jpg

Hned první večer se velmi vydařil. Dostali jsme tip na procházku k ohradě s daňky. Ty jsme přímo neviděli, jen slyšeli, protože už byla tma, za to jsme se ale potkali a popovídali s pánem, co se o ně stará. A zrovna nesl shozené paroží! To nevidíte každý den ;-) Podle majitelky, která je shodou okolností mojí jmenovkyní, jsme měli velké štěstí, protože jí se to za cca dvanáct let zatím nepovedlo se s ním setkat! Bylo nám přáno!

Farma se nachází mezi lesy, poli a loukami, téměř mimo civilizaci. Ale nebojte! Zajistíte-li si zde ubytování, nemusíte řešit ani stravu. Po celý den se o vás královsky postarají a hlady opravdu neumřete :-D 

20250430_192359.jpg

V den příjezdu se podávalo maso různých druhů a chutí; pro člověka, který není zvyklý večer moc jíst, to byla docela výzva! Ale nedalo se přestat! Lahodná šťavnatá masa s domácím chlebem...prostě lahoda! Pro milovníky piva tu byla po celou dobu k dispozici pípa, kde si každý mohl natočit pivečko dle libosti, a jen si na papírek napsal jméno a čárku za každou sklenici. No ale i pro milovníky vína bylo z čeho vybírat!

Pálení čarodějnic

Měli jsme štěstí a večer jsme si mohli užít i ve společnosti paní majitelky, její rodiny a přátel, kteří celý komplex udržují a starají se o něj. Bylo to moc milé setkání a vůbec se nedivím, že spousta lidí, kteří sem zavítají, se sem opět vrací, a to nejen jako turisté, ale pak i třeba jako brigádníci. Protože, jak sami tušíte, práce na farmě je nikdy nekončící. Naprosto nás to nadchlo a kdybychom nežili tak daleko, určitě bychom i my rádi přiložili ruku k dílu. No ale...co není, může být, třeba jednou! :-D

A protože jsme si pro náš příjezd vybrali právě den, kdy se pálí čarodějnice, společně jsme se pak vydali zapálit oheň. A večer zakončili krásnou procházkou kolem ohrady s koňmi a oslíky ;-)

20250501_094631.jpg

Skoro jako na konci světa!    

Druhý den, po famózní snídani (mimochodem, i houstičky byly domácí!), jsme si udělali procházku po blízkém okolí. Všude to vonělo jarem a potkali jsme jen minimum lidí. A ty výhledy! Farma se totiž nachází v kopcích, mezi lesy a loukami, a široko daleko je jen pár opravdu malých vesniček. Doprovázel nás tak jen zpěv ptáků a šum obilí.

20250501_105407.jpg

Na oběd jsme si vybrali jen lehký salát a polévku, protože jsme tušili, že večeře bude opět vydatná. Takovou zelňačku jsme ale snad nikdy nejedli!!! Byla neuvěřitelně výborná a opravdu sytá, překvapivě na smetanovém základu. Můj muž vznesl skromný dotaz - kdyby náhodou něco zbylo, že bychom si rádi vzali trochu domů. Jaké bylo po snídani překvapení, když nám přinesli pozdrav z kuchyně a ve sklenici zelňačku, akorát tak dvě porce! Neskutečná dobrota!

Odpoledne nás ještě čekala bylinková koupel s pobytem v solné jeskyni a úchvatná masáž! A procházka po hospodářství před večeří. Nutno říct, že nejen roubenky, ale všechny budovy na farmě jsou nádherné a jako milovnici interiérového designu mi srdce opravdu plesalo radostí! Sem se musíme vrátit!

20250501_175317.jpg

Svatomartinská husa příště!

Roubenka, ve které jsme strávili dvě nádherné noci, má i obrovský krb. Oheň v něm jsme díky pěknému počasí bohužel nezapálili, ale slovo dalo slovo a už teď se těšíme na další návštěvu tohoto výjimečného místa, tentokrát spojenou se Svatomartinskou husou a vínem, tedy v listopadu! A to, si myslím, už dojde i na ten oheň v krbu ;-)

20250430_180817.jpg

Celé tohle místo mi připadalo jako z pohádky! Cítila jsem se tu opravdu skvěle. Krom bezvadných lidí nám dělali společnost i krásně zbarvení velcí papoušci! Prostě ráj na zemi u nás v České republice. Klobouk dolů před majiteli i personálem, kteří s láskou pečují o zvířata, ale i o návštěvníky, aby jim alespoň na pár okamžiků pomohli zapomenout na starosti všedních dní! Moc děkuji za všechny!

Fotila jsem o sto šest, to víte, pořád bylo něco zajímavého k vidění! To si přece nemůžu nechat pro sebe! Tak mrkněte do galerie a třeba díky mému článku si i vy uděláte výlet právě sem. Věřte mi, opravdu to stojí za to. Více info na www.silverstone-living.eu :-)

20250501_141511.jpg