Několikrát do roka navštívíme tohle nádherné místo uprostřed lesů, a přitom kousek od Plzně. A tentokrát jsme se sem vypravili začátkem srpna 2025, kdy náš kamarád a majitel, p. Malina, organizoval úžasný "Prosecco večer"! Vítejte v Zámecké fořtovně P. Metternich!
Hned při příjezdu nás překvapil shon lidí, kteří připravovali venkovní stoly na nějakou oslavu. Při bližším prozkoumání nás napadlo, že zřejmě půjde o svatbu. A později nám to náš kamarád potvrdil. Ale to se mělo stát až v sobotu. Páteční večer tak patřil nám, milovníkům prosecca!
I vnitřní prostory restaurace již byly připravené pro sobotní svatbu, ale nás to nijak neomezilo, neboť "Prosecco večer" se konal v zámecké vinárně, která je součástí budovy, v níž se nachází nejen restaurace, ale i penzion. Má to své výhody, protože když celý večer popíjíte a nemáte odvoz (nebo jste z daleka), můžete rovno přespat :-)
Společnost se sešla v hojném počtu, u dlouhého stolu ve vinárně nezůstalo ani jedno místečko neobsazené. Jako obvykle už bylo na stole občerstvení, které připravuje sám p. Malina nebo i jeho syn, který jde ve šlépějích svého otce a pomalu přebírá kuchařskou štafetu. Musím říct, že mu to jde opravdu skvěle!
Postupně jsme ochutnali několik druhů italského prosecca, včetně růžového. Ke každé láhvi nám p. Malina řekl pár informací o původu (sám si pro prosecco do Itálie jezdí...) a kdo chtěl, mohl si dát i další sklenku jako přídavek. Nálada byla úžasná; hlavně proto, že se sešla skvělá společnost.
A protože byl srpen, léto v plném proudu, po degustaci jsme se přesunuli ven, kde na nás čekalo milé překvapení. Syn pana Maliny se učí hrát na dudy a v rámci svého tréninku nám zahrál, spolu se svým učitelem, hned několik skladeb. Zábava tak hezky plynula a najednou už se blížilo k půlnoci. Několik návštěvníků mělo zajištěný odvoz, a tak naše řady trochu prořídly. I tak ale zůstala bezvadná společnost, kterou jsme si moc užili.
Dlouho budeme na tento večer vzpomínat a už teď sledujeme stránky a sociální sítě Fořtovny, aby nám neutekla další zajímavá akce! A vy můžete taky! Dozvíte se o všem, co se tu děje a třeba vás nějaká událost zaujme natolik, že se sem vypravíte. A věřte, opravdu to stojí za to!